<< Gru 2018 >>
Uroczystość pożegnania abiturientów
poniedziałek, 07 maja 2018 13:10
Uroczystość pożegnania abiturientów

Tradycyjnie, w ostatni piątek kwietnia, tj. 27 kwietnia 2018r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych.

Po powitaniu przez Panią Dyrektor Katarzynę Grochowską zaproszonych gości, Grona Pedagogicznego, Przewodniczącej Rady Rodziców i abiturientów nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw uczniom, którzy uzyskali tytuł prymusa oraz świadectwa z wyróżnieniem. Uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów uświetnił swą obecnością Starosta Powiatu Brzeskiego – Pan Maciej Stefański.

Abiturienci otrzymali również nagrody za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, działalność artystyczną oraz pracę na rzecz Szkoły. Były oczywiście kwiaty, podziękowania i życzenia: połamania piór na maturze, sukcesów w dalszym kształceniu i życiu zawodowym.

Na zakończenie uroczystości koleżanki i koledzy z klas drugich przygotowali dla maturzystów drobne upominki oraz pożegnali ich montażem słowno-muzycznym.

Motto uroczystości brzmiało: „Nie można zmienić przeszłości, ale można kreować przyszłość”. Pożegnanie ze szkołą zawsze łączy w sobie radość ze smutkiem, bo nie tylko coś się kończy, ale przede wszystkim coś nowego się zaczyna. Pozostaje mieć nadzieję, że trzy lata spędzone w I Liceum otworzyły drzwi do dalszych sukcesów i spełnienia marzeń. Liczymy, że po zakończonych egzaminach maturalnych nasi absolwenci – wzorem swych poprzedników – chętnie będą wracali do szkoły, by dzielić się własnymi wrażeniami i sukcesami w nowym, dorosłym już życiu. A póki co, trzymamy mocno kciuki za stuprocentowe wyniki na egzaminie maturalnym!